T. Bəhramov adına Stadion
Tofiq Bəhrəmov stadionun 85 min 700 kvadratmetr ərazisində əsaslı təmir və yenidənqurma işləri həyata keçirilmişdir. Mövcud 29 min 870 oturacağı olan tribunanın bir hissəsi sökülmüş və yerində yeni tribuna inşa edilmişdir. Nəticədə oturacaqların sayı 31 min 200-ə çatdırılmışdır. Stadionun ön giriş hissəsində bilet satışı binası inşa edilmişdir.
Burada eyni vaxtda 50 nəfərin keçə biləcəyi turniket keçid sistemi quraşdırılmışdır. Stadionun ön fasadında uzunluğu 30 metr olan elektron monitor quraşdırılmışdır. Giriş hissədəki bağda da yenidənqurma işləri aparılmışdır.
Tribunanın alt hissəsində dörd komandanın istifadəsi üçün soyunub-geyinmə otaqları, konfrans zalı, məşqçilər, hakimlər üçün otaqlar, həkim otağı, dopinq nəzarət otağı və digər köməkçi otaqlar yaradılmışdır. Üst hissəsində böyük monitorun quraşdırıldığı tribunada mətbuat nümayəndələri üçün lazımi avadanlıqla təchiz edilmiş 500 nəfərlik xüsusi oturacaqlar qurulmuşdur. Burada quraşdırılmış işıqlandırma dirəklərinə təhlükəsizlik nəzarət kameraları və səsgücləndirici dinamiklər birləşdirilmişdir.
Qeyd edildi ki, stadionda tribunaların üstünün bağlanması üçün xüsusi fəza konstruksiyası quraşdırılmış və 30 min kvadratmetr ölçüdə yanğına və digər təsirlərə davamlı xüsusi membran örtüklə tam örtülmüşdür.

Major repair and reconstruction works were carried out in the area of 85 thousand 700 square meters of the Tofig Bahramov stadium. A part of the tribune with 29,870 existing seats was dismantled and a new tribune was built in its place. As a result, the number of seats was increased to 31 thousand 200. A ticket sales building has been built at the front entrance of the stadium.
Here, a turnstile crossing system has been installed that can allow 50 people to pass at the same time. An electronic monitor with a length of 30 meters is installed on the front facade of the stadium. Reconstruction works were also carried out in the garden at the entrance.
At the bottom of the tribune, dressing rooms, a conference hall, rooms for coaches, judges, a doctor's room, a doping control room and other auxiliary rooms have been created for the use of four teams. Special seats for 500 people, equipped with the necessary equipment, have been built in the tribune, where a large monitor is installed at the top. Security surveillance cameras and loudspeakers are connected to the lighting poles installed here.
It was noted that a special space structure was installed in the stadium to close the top of the stands and 30 thousand square meters of it was completely covered with a special membrane coating resistant to fire and other effects.